27 stycznia 2017 r. w Warszawie MedCluster wraz z partnerem CenterMed  weźmie udział jako wystawca na II Narodowym Kongresie Żywieniowym Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2016.

Głównym tematem Kongresu będzie problem chorób nowotworowych, zagadnienia które pozwoliłyby na zmniejszenie zachorowalności na nowotwory złośliwe w Polsce. W tracie obrad zostaną zaprezentowane najnowsze badania naukowe Instytutu Żywności i Żywienia obejmujące podsumowanie kilkudziesięciu lat, ukazujące, jak zmiany żywieniowe i stylu życia Polaków wpłynęły na epidemiologię różnych nowotworów złośliwych. Przedstawione będą również aktualne zalecenia dla populacji ogólnej w celu zmniejszenia zachorowań na nowotwory złośliwe, jak również zalecenia dotyczące żywienia i aktywności fizycznej, zwiększające skuteczność postępowania terapeutycznego w chemioterapii i radioterapii u chorych z wykrytymi nowotworami.

Na program Kongresu składają się cztery interesujące Sesje. Szczegółowy program oraz informacje dla uczestników znajdują się na stronie:

http://www.kongres-zywieniowy.waw.pl/