Poznaj Nasz Klaster

MedCluster jest klastrem medycznym działającym od 2007 r. o zasięgu ponadregionalnym, z siedzibą w Małopolsce. Głównym celem działalności jest stworzenie innowacyjnych sieci współpracy, które umożliwiają efektywne wykorzystanie potencjału osób, podmiotów medycznych, przedsiębiorstw, uczelni wyższych, jednostek naukowo-badawczych oraz samorządów.

MedCluster współpracuje z ponad 60 podmiotami, które znajdują się w największych polskich miastach. Naszym celem  jest stałe współdziałanie wszystkich uczestników Klastra poprzez transfer wiedzy, technologii i rozwiązań innowacyjnych. Dzięki naszym działaniom możliwe jest min. powstawanie innowacyjnych produktów i usług. Ułatwieniamy dostępu do wiedzy, dbamy o współpracę z ośrodkami naukowo-badawczymi. Zabiegamy o poprawę relacji z samorządami, administracją rządową, zależy nam na zwiększeniu dostępu członków klastra do europejskich źródeł finansowania. Z kolei na rynku pracy pomagamy w znalezieniu najlepszych specjalistów.

Siłą klastra jest ciągły rozwój, dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi podmiotami oraz innymi Klastrami. MedCluster nie posiada osobowości prawnej, jego koordynatorem jest Stowarzyszenie Medycyna Polska.

Zapraszamy do współpracy

Poznaj Nasz Zespół

Andrzej Witek
Andrzej WitekPrezes Stowarzyszenia „Medycyna Polska”, koordynatora klastra medycznego MedCluster
Paweł Popek
Paweł PopekDyrektor ds. IT
Paweł Gądek
Paweł GądekSkarbnik Stowarzyszenia „Medycyna Polska”, Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej
Agata Szumińska
Agata SzumińskaDyrektor ds. biura MedCluster
Piotr Świerczek
Piotr ŚwierczekSpecjalista ds. IT