W obecności najważniejszych polityków i ekspertów ochrony zdrowia, podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie, Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł wręczył nagrody Ludzi Roku w Ochronie Zdrowia w 2015 r.

W kategorii Menedżer Roku 2015 w placówkach prywatnych wyróżnienie otrzymał prezes CenterMed Sp. z o.o. w Tarnowie Andrzej Witek.

g8kAcj6

Laureatom gratulował Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia. – Dziełem państwa są wielkie osiągnięcia. Ale w Polsce mamy poczucie, że system ochrony zdrowia jest niesprawny. Zaczynamy zmiany i prosimy o państwa pomoc i radę – mówił.

Prezes CenterMed otrzymał wyróżnienie m.in. za zbudowanie ogólnopolskiej sieci placówek medycznych. – Kapituła nagrody doceniła fakt, że zaczynaliśmy od jednej małej przychodni w Tarnowie, a obecnie to 24 placówki i szpital. Co istotne grupa powstała i rozwija się w oparciu o wyłącznie polski kapitał. Stawiamy mocno na nowoczesne technologie związane z szeroko rozumianym e-zdrowiem w ramach projektu „Miasto Zdrowia OSOZ” – podkreśla Andrzej Witek.

W sumie podczas tegorocznego konkursu wyróżniono lub nagrodzono 39 osób, instytucji i firm.
To jubileuszowa edycja. O randze konkursu świadczą laureaci. Przez ostatnie piętnaście lat dwa tysiące ludzi związanych z ochroną zdrowia wzięło udział w naszym konkursie. Przyznaliśmy 90 nagród dla tych najbardziej zasłużonych – zaznaczył Janusz Michalak, redaktor naczelny „Menedżera Zdrowia”, organizatora konkursu.
Kandydatów w poszczególnych kategoriach zgłaszały organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także indywidualne osoby. Ostatecznego wyboru laureatów we wszystkich kategoriach dokonała Kapituła konkursu, w której skład weszły najbardziej wpływowe osoby ze świata medycyny, m.in. byli ministrowie zdrowia oraz szefowie najważniejszych organizacji sektora medycznego.

Grupę CenterMed tworzą 24 placówki i 1 szpital. Grupa posiada własne, szerokoprofilowe centra medyczne w największych miastach w kraju: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku. Placówki oferują szeroką opiekę medyczną od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitację, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną. CenterMed współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz firmami ubezpieczeniowymi. Grupa CenterMed to ok. 2 milionów rocznie realizowanych świadczeń medycznych, ponad 100 tysięcy pacjentów zapisanych do lekarzy rodzinnych, ponad 200 podwykonawców i ok. 3000 klientów korporacyjnych. CenterMed prowadzi działalność w zakresie profilaktyki, wczesnego wykrywania chorób i badań klinicznych. Wspiera różnorodne inicjatywy, mające na celu poprawę zdrowia społeczeństwa, m.in. poprzez edukację zdrowotną, aktywizację seniorów, pomaga kołom diabetyków.