Aktualności

MedCluster na MedicaSILESIA Clusters Meeting 2016

24 maja 2016

MedCluster otrzymał zaproszenie do udziału w MedicaSILESIA Cluster Meeting 2016, czyli pierwszego branżowego spotkania biznesu, nauki oraz samorządu prezentującego potencjał innowacyjny i wdrożeniowy śląskiej branży medycznej. Wydarzenie to jest częścią IX edycji Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG w Katowicach. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym... Czytaj dalej »

Przedstawiciele MedCluster na targach EXPOSANITA w Bolonii

20 maja 2016

W dniach 17-19 maja 2016 roku przedstawiciele MedCluster wzięli udział w targach medycznych EXPOSANITA, które odbyły się po raz dwudziesty we włoskiej miejscowości Bolonia. Targi od kilku lat skupiają dystrybutorów oraz sprzedawców sprzętu medycznego z całego świata, jak również generalnego wyposażenia placówek z obszaru ochrony zdrowia. Spotkanie było doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów, poznania... Czytaj dalej »

Koordynator MedCluster wiceprezesem w pierwszym Zarządzie Fundacji.

17 maja 2016

W dniu dzisiejszym obradowało Forum Klastrów Małopolskich, które podjęło decyzję o formalizacji poprzez zawiązanie Fundacji. Decyzją uczestników spotkania koordynator MedCluster Andrzej Witek obejmie funkcję wiceprezesa w pierwszym Zarządzie Fundacji. Przypomnijmy że Forum Klastrów Małopolski to formalna, niezależna grupa konsultacyjna i opiniotwórcza, powołana z inicjatywy klastrów działających w Małopolsce. Forum aktywnie uczestniczy w tworzeniu i realizacji... Czytaj dalej »

Stowarzyszenie Medycyna Polska partnerem w Horyzont 2020

12 kwietnia 2016

Stowarzyszenie Medycyna Polska jako jeden z 27 podmiotów z całego świata, zostało partnerem przy projekcie Horyzont 2020. Projekt koordynowany przez włoską organizację został złożony w obszarze Internet of Things, co pozwoli na uzupełnienie osiągnięć technologicznych o zakrojone na szeroką skalę projekty pilotażowe, prowadzone w obszarach głównych wyzwań społecznych. Wyniki naboru zostaną ogłoszone w III kwartale.

Przedstawiciele MedCluster w Brukselii.

10 marca 2016

Przedstawiciele MedCluster Paweł Popek oraz Paweł Gądek wzięli udział w dniu informacyjnym programu Active and Assisted Living Programme (AAL), który odbył się 8-9 marca 2016 roku w Brukseli. Tematyka spotkania związana była ze zbliżającym się naborem konkursowym, pt. „„Living well with dementia – The contribution of ICT to integrated solutions for enabling the wellbeing of... Czytaj dalej »

Ruszyły zapisy do MCAS-ów

15 lutego 2016

Wyjścia na basen, pilates, zajęcia z fizjoterapeutą, kursy komputerowe, kurs języka angielskiego, nauka tańca i inne – z tego wszystkiego będą mogli skorzystać za darmo seniorzy z Tarnowa w ramach drugiej edycji Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej (MCAS). Na projekt zagłosowali mieszkańcy w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowa. Ruszają zapisy do MCAS-ów. Prowadzone będą przez Stowarzyszenie... Czytaj dalej »

Promocja gospodarcza Małopolski – złożenie wniosku aplikacyjnego

11 lutego 2016

Informujemy, że Stowarzyszenie Medycyna Polska złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach poddziałania 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski RPO WM na lata 2014-2020.   W ramach niniejszego konkursu wsparcie mogą uzyskać projekty obejmujące przedsięwzięcia z zakresu szeroko rozumianej promocji gospodarczej (w wymiarze zarówno krajowym jak i międzynarodowym), poprzez: 1)      promocje gospodarczą regionu, 2)      wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na... Czytaj dalej »

Prestiżowe wyróżnienie dla twórcy CenterMed Andrzeja Witka.

10 lutego 2016

 W obecności najważniejszych polityków i ekspertów ochrony zdrowia, podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie, Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł wręczył nagrody Ludzi Roku w Ochronie Zdrowia w 2015 r. W kategorii Menedżer Roku 2015 w placówkach prywatnych wyróżnienie otrzymał prezes CenterMed Sp. z o.o. w Tarnowie Andrzej Witek. Laureatom gratulował Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia. –... Czytaj dalej »

Partner do projektu poszukiwany

2 stycznia 2016

W nawiązaniu do konkursu 3.3.1 Promocja Gospodarcza Małopolski, poszukujemy Partnera do projektu.   Kontakt – szczegółowe informacje Paweł Gądek tel. 517 734 137 e-mail: pgadek@medcluster.pl, Rozstrzygnięcie wraz z podpisaniem umowy partnerskiej nastąpi do 01.02.2016 r.

Amerykanie z wizytą studyjną w PWSZ, CenterMed i MedCluster

16 października 2015

W Tarnowie, na zaproszenie firmy mechatronicznej elPLC, przebywali menedżerowie dużych amerykańskich koncernów związanych z przemysłem motoryzacyjnym, ubezpieczeniowym i medycznym. Są oni jednocześnie studentami MBA w University of Rochester w Nowym Jorku. Celem wizyty była wymiana doświadczeń i znalezienie pól do realizacji wspólnych projektów – tak w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Goście zza oceanu... Czytaj dalej »